PIENO LAŠELIO ISTORIJA

            Labai dažnai spaudoje matome skirtingai pieną vertinančius straipsnius. Vieni teigia, kad šis produktas gali būti žalingas mūsų sveikatai. Kiti tvirtina, kad naudingas.

            Visgi nepaisant pieną supančių gandų, šis produktas buvo vertinamas nuo gilios senovės. Žmonės geria tiek augalinės, tiek gyvulinės kilmės pieną: migdolų, kokosų ir pan.

            Pienas – tai puikus baltymų, kalcio, vitaminų A, B ir D šaltinis, jame gausu baltymų ir fosforo. Pienas suteikia daug energijos, kuri yra būtina augančiam organizmui. Piene esantis kalcis padeda susiformuoti tvirtiems kaulams, dantims, fosforas – formuoja raumenų audinį ir pan.

            Renkantis pieną ir pieno produktus patariame atidžiai peržiūrėti jų sudėtį ir rinktis kuo natūralesnį produktą, patikrinti ar nėra papildomų konservantų (www.pienasvaisiai.lt).

             2024 m. vasario 22–26 d. vyko užsiėmimai vaikams „Pieno lašelio istorija“. Personažas „Bobutė“ pasidalino savo žiniomis apie karvyčių priežiūrą. Jų šėrimą, melžimą, o „Pieno lašelis“ pasakojo apie produktus, kurie gaminami iš pieno ir jų naudą organizmui. Linksmos veiklos metu nepamiršome ir pabėgioti, atlikome eksperimentą, žiūrėjome video filmukus ir diskutavome kokie pieniški produktai vaikučių mėgstamiausi, o kurie sveikiausi.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2024-02-23

___________________________________________

 JUDĖKIME, ŽAISKIME KARTU  

            Vaikui žaidimas – labai rimta veikla. Žaisdami mažieji siekia tobulėti, nugalėti kliūtis, išbandyti savo jėgas. Per žaidimą atsiskleidžia vaikų asmenybė, charakterio savybės: jei vienam sudėtinga paklusti taisyklėms, bendrauti, tai kitas iš prigimties lyderis. Žaidžiant patenkinamas smalsumas, išgyvenami pačios plačiausios skalės jausmai: džiaugsmas, pasididžiavimas, ramybė, draugiškumas ir pan. (www. svietimonaujienos.lt) Judant gerėja vaiko motorika, fiziniai gebėjimai, stiprėja visos organizmo sistemos, veikiamos jų funkcijos ir gyvybingumas. Siekiant vaikų sveikatos stiprinimo, 2024 m. sausio 15–17 d.  vyko edukacinės veiklos „Judėkime, žaiskime kartu“. Jų metu vaikai judėjo žaisdami linksmus žaidimus, išdykavo, šokinėjo ir linksmai leido laiką. Buvo smagu girdėti daug juoko.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2024-01-18

__________________________________________

 TAISYKLINGAS ŠIUKŠLIŲ RŪŠIAVIMAS

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-12-14

__________________________________________

 SPALVŲ, ŠVIESOS IR MUZIKOS TERAPIJA

             Lapkričio 23–24 d. grupių „Voveriukai“, „Pelėdžiukai“, „Lineliai“, „Boružėlės“ vaikams vyko spalvų, šviesos ir muzikos terapijos užsiėmimai. Šie užsiėmimai buvo skirti atskleisti vaikų emocijas, pasinerti į spalvų magiją, skatinti atsipalaidavimą ir plėtoti vaizduotę. Muzikos terapijos dalyje vaikai klausėsi įvairios muzikos ir dalinosi savo įspūdžiais. Pasakojo, kuri muzika juos veikė raminančiai, o kuri skatino imtis aktyvių veiklų, norėjosi šokti ar bėgioti. Spalvų ir šviesos terapija vaikams kėlė labai skirtingas emocijas. Vienos spalvos ramino, o kitos priešingai – įaudrino. Šiame kūrybos procese visai nesvarbus baigtinis rezultatas, svarbiausia – padėti vaikams išreikšti save ir lavinti jų vaizduotę. 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-11-24

____________________________________________

 LENGVAS KAIP PŪKELIS

            Kvėpavimas yra gyvybė, o taisyklingas kvėpavimas – gerinama kraujo cirkuliaciją, didina gyvybinę plaučių talpą, nuramina nervinę sistemą, atpalaiduoja kūną, gerina miego kokybę, sumažina psichinę įtampą, šalina depresijos simptomus ir t. t. Labai rekomenduojama įvairius kvėpavimo pratimus atlikti sergantiems astma, sąnarių, širdies, kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms. Labai svarbu, kad vaikai kvėpuotų taisyklingai, todėl kvėpavimo pratimus galima derinti su įvairiomis veiklomis. 2023 m. lapkričio 21–22 d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko taisyklingo kvėpavimo veikla „Lengvas kaip pūkelis“. Veiklos metu vaikai sužinojo: kaip kvėpavimo pratimai padeda susikaupti, kokie pagrindiniai taisyklingo kvėpavimo principai, kokius kvėpavimo pratimus galima atlikti norint valdyti emocijas. Atliko smagias praktines užduotis: pūtė servetėles, balionus, kamuoliukus ir atliko įvairius „Yoga zoo“ pratimus, kurie lavina vaikų lankstumą, taisyklingą kvėpavimą ir suteikia vaikams daug gerų emocijų. 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-11-22

_________________________________________________

 MITYBOS PIRAMIDĖ „KAIP TAISYKLINGAI MAITINTIS“

             Sveika gyvensena padeda žmogui išvengti ligų ir užauginti harmoningą asmenybę. Vienas iš pagrindinių sveikos gyvensenos elementų – sveika mityba, todėl labai svarbu, kad vaikai gautų tinkamą informaciją apie mitybos reikšmę organizmui ir mokėtų tinkamai pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus. 2023 m. spalio 23–25 d. vyko sveikatai palankios mitybos veiklos „Kaip taisyklingai maitintis“, kurių metu:

• vaikai domėjosi sveika mityba;

• sužinojo, kam žmogui reikia maisto;

• stebėjo maisto produktų įvairovę;

• suprato judėjimo naudą sveikatai;

• įvardijo sveikatai palankų ir nepalankų maistą;

• sužinojo, kokių naudingų medžiagų turi skirtingi maisto produktai;

• ugdė gebėjimą rinktis įvairų maistą.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-10-28

______________________________________________

 EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

            Kiekvienais metais, rugsėjo 16–22 dienomis, Europos šalyse vyksta Europos judumo savaitės renginiai. Klaipėdos lopšelis-darželis „Eglutė“ jungiasi prie tvaraus judėjimo skatinimo kampanijos ir organizavo įvairius renginius skatindama įstaigos bendruomenę kuo daugiau judėti. Renginiai prasidėjo lenktynėmis su paspirtukais, vėliau – edukaciniais užsiėmimais „Dviračiu važiuoju, aplinką tausoju“, kurių metu ugdytiniai ne tik aktyviai judėjo, bet ir diskutavo, ką reikia daryti, kad Klaipėdos miesto oras būtų švaresnis. Netrūko išvykų pėsčiomis po Klaipėdą, o savaitę pasibaigė vaikų ir tėvų kūrybinių darbelių paroda „Ekologinė transporto priemonė“.
 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-09-25

_________________________________________________

 MANO DANTUKAI SVEIKI IR ŠVARŪS

             2023 m. rugsėjo 11–13 d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko žaismingos dantų priežiūros veiklos vaikams „Mano dantukai sveiki ir švarūs“. Edukacinių veiklų tikslas – pagerinti vaikų žinias apie dantų priežiūrą ir motyvuoti vaikus valyti dantis. Visuomenės sveikatos specialistė Laura ir neformaliojo ugdymo mokytoja Rita pasakojo apie dantų priežiūrą, kodėl ir kiek kartų reikia valyti dantis, kodėl svarbu valyti liežuvį ir tarpdančius. Supažindino su dantų priežiūrai skirtomis priemonėmis, o diskusijų metu aptarė dantims kenksmingus ir nekenksmingus maisto produktus ir gėrimus. Vaikučiai atliko jiems skirtas užduotis, žiūrėjo filmuką apie dantų priežiūrą ir papasakojo kaip jie prižiūri savo dantukus.

             Tikimės, kad sąmoningas ir sistemingas dantų valymas taps kasdieniniu įpročiu vaikučiams.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-09-14

_________________________________________________

  BENDROJI HIGIENA „AUGU ŠVARUS IR TVARKINGAS“

             Vaikystė yra nepakartojama žmogaus gyvenimo vertybė ir yra labai svarbu, kad vaikui būtų pateiktas toks ugdymo turinys, kuris formuotų, vaiko ir aplinkos harmonijos ryšį, užtikrintų vaikų prigimtinių poreikių tenkinimą, lavintų pradėtus formuoti šeimoje įgūdžius tarp jų ir higienos.

             2023 m. rugpjūčio 10–11 d. Klaipėdos lopšelyje–darželyje „Eglutė“ vyko bendrosios higienos veikla „Augu švarus ir tvarkingas“. Vaikai buvo supažindinti su kūno, nosies, ausų, akių, rankų, kojų, plaukų, burnos, drabužių, avalynės higiena ir asmens higienos priemonėmis. Išmoko taisyklingai plautis rankas, valytis dantis ir juos prižiūrėti. Vaikai patys dalijosi ir pasakojo, kada jie eina plauti rankyčių, kada ir kiek kartų valosi dantukus, kokias higienos priemones naudoja ir panašiai. Taip pat išmoko asmens higienos taisyklių ir jų laikymosi, žiūrėjo filmuką apie asmens higienos svarbą ir atliko įvairias užduotis.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-08-16

_________________________________________________

 PIRMOS PAGALBOS ĮGŪDŽIŲ FORMAVIMAS „IŠGELBĖK DRAUGĄ“

            2023 m. birželio 12–16 d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko užsiėmimai „Išgelbėk draugą“, kuriuose dalyvavo grupių „Saulės zuikučiai“, „Nykštukai“, „Peliukai“, „Bitutės“, „Voveriukai“ ir „Pelėdžiukai“ ugdytiniai.

            Vaikai susipažino su pirmos pagalbos vaistinėlės turiniu, sužinojo kaip elgtis atsitikus nelaimingam įvykiui ir kaip iškviesti pirmos pagalbos tarnybas. Ugdė empatiją, jautrumą, užuojautą ir norą padėti kitam, gebėjimą saugoti savo sveikatą ir saugiai elgtis aplinkoje. Mokėsi atpažinti ir įvertinti nelaimės ištikto žmogaus būklę, taisyklingų pirmos pagalbos veiksmų ir praktiškai pamėgino pagelbėti draugui nelaimėje žaidžiant „Situacijų“ žaidimą.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-06-19

________________________________________________

 REGOS SVARBA IR AKIŲ SVEIKATA

            2023 m. gegužės 31 d. grupės „Nykštukai“ ugdytinius aplankė visuomenės sveikatos specialistė – optometrininkė Monika Lavickienė. Vaikai sužinojo kaip prižiūrėti savo akytes, kokios maistinės medžiagos ir maisto produktai yra svarbūs akių sveikatai, atliko akių raumenis stiprinančius pratimus, diskutavo apie išmaniųjų ekranų žalą akims, akių ligas ir t.t.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-06-05

__________________________________________________

 LABORATORINIAI BANDYMAI „KIEK VAIKŲ MĖGSTAMIAUSIUOSE PRODUKTUOSE YRA CUKRAUS“

            Daugelis vaikų saldumynus tikrai mėgsta, todėl rekomenduojama sveiką santykį su saldumynais  ugdyti kasdien. Daržovėse, vaisiuose, pieno produktuose yra natūralaus cukraus, o tortuose, saldainiuose, limonaduose ir t.t. yra pridėtinio cukraus. Cukrus –  tai paprastieji angliavandeniai, kuriuos organizmas naudoja energijai. 2023 m. gegužės 9–15 dienomis, įvairių grupių vaikai, atliko bandymą  „Kiek vaikų mėgstamiausiuose produktuose yra cukraus“. Lygino produktus tarpusavyje, žaidė žaidimus, rinko sveikatai palankius ir nepalankius maisto produktus, sužinojo ant maisto produktų nupieštos „Raktų skylutės“ reikšmę, diskutavo ar galima saldumynus valgyti kasdien, sužinojo kuo skiriasi „blogasis“ ir „gerasis“ cukrus.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-05-15

___________________________________________________

 SVEIKA MITYBA

             2023 m. gegužės 3–4 d. grupių „Peliukai“, „Bitutės“, „Saulės zuikučiai“, „Nykštukai“ ugdytinius aplankė mitybos specialistė Danielė Budrytė iš Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro. Vaikučiai sužinojo daug naudingos informacijos apie mitybą, atsakinėjo į klausimus, rūšiavo vaisius ir daržoves, dėliojo mitybos piramidę, žaidė žaidimus ir atliko įvairiausias užduotis.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-05-04

___________________________________________________

 Konkursas „SVEIKI, SALDUMYNAI“

           Grupių „Saulės zuikučiai“ ir „Peliukai“ ugdytiniai, mokytojai ir visuomenės sveikatos specialistas dalyvavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro organizuotame kūrybinių darbų konkurse „Sveiki, saldumynai“.

Konkurso tikslas – skatinti vaikų suvokimą, jog saldumynai bei desertai gali būti maistingi, estetiški, skanūs bei sveikatai palankūs.

Konkurso uždaviniai:

1. atkreipti Klaipėdos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių dėmesį į maisto produktų įvairovę, vartojimo galimybes bei naudą sveikatai;

2. skatinti bei didinti Įstaigų bendruomenių informuotumą apie sveikatai palankius produktus, iš kurių galima pagaminti sveikatai palankius maistingus saldumynus;

3. formuoti vaikų bendravimą ir bendradarbiavimą su bendraamžiais, pedagogais, visuomenės sveikatos specialistu;

4. formuoti socialiai atsakingą asmenybę.

Norime pasidžiaugti, kad grupės „Peliukai“ komanda tarp Klaipėdos miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų laimėjo I-ąją vietą! SVEIKINAME!

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-05-03

___________________________________________

 INTERAKTYVUS KILIMAS

             2023 m. balandžio 17–28 d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko interaktyvūs užsiėmimai vaikams. Jų metu, naudojome Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro „Interaktyvų kilimą“, kuris viliojo vaikus judėti, pažinti spalvas, lavinti judesių tikslumą, tyrinėti, stimuliuoja regą, lytėjimą, klausą (keičiantis spalvai pasigirsta įvairiausi skirtingi garsai). Be to, interaktyvus kilimas pritaikytas lavinti atmintį, dėmesį ir gebėjimą susikaupti, kuris yra toks svarbus mažiems vaikams. Ne ką mažiau svarbios ir teigiamos emocijos, kurias vaikai patiria žaidžiant.

             Su šiuo kilimu galima sugalvoti įvairių žaidimų vienam, dviem ar net keliems vaikams. Interaktyvaus kilimo užduotis lengvai supranta įvairaus amžiaus ir įvairaus lygio sutrikimų turintys vaikai.

              Naudojant interaktyvų kilimą, mokomieji užsiėmimai vyksta aktyvių žaidimų formatu. Tai veiksnys, turintis teigiamą poveikį vaiko sveikatai ir protiniams gebėjimams.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-04-28

____________________________________________

 SVEIKATĄ STIPRINANČIŲ MOKYKLŲ BANGA PER LIETUVĄ

             2023 m. balandžio 27 d. Klaipėdos lopšelio-darželio „Eglutė“ grupės „Peliukai“ vaikai dalyvavo „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ renginyje. Šį renginį organizavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, kuris subūrė visas ugdymo įstaigas, priklausančias sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui.  Renginys vyko Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos stadione, kuriame dalyvavo 10 mokyklų ir 26 darželių atstovai. Vaikai šoko, judėjo, sportavo, „bangavo“ mėlynomis vėliavėlėmis pagal Klaipėdos miesto himną, bendravo su kitų įstaigų vaikais ir linksmai praleido laiką.

             Daugiau informacijos: https://www.sveikatosbiuras.lt/naujienos/nacionalinis-renginys-sveikata-stiprinanciu-mokyklu-banga-per-lietuva-2023-jungiasi-ir-klaipedos-miesto-ugdymo-istaigos-priklausancios-sveikata-stiprinanciu-mokyklu-tinklui/

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-04-28

_____________________________________________

 VAIKAI VIRTUVĖJE „SULČIŲ ĮVAIROVĖ“

             Visi žinome, kad daržovių ir vaisių sultys yra vertingas ir skanus gėrimas. Jose gausu vitaminų (C, P,E, B2, B6, A, K ir t.t.), pasižymi teigiamu poveikiu organizmui, neapkrauna virškinimo sistemos ir panašiai.

              Prasidedančio pavasario proga, su įstaigos vaikais, pasidarbavome spausdami sultis. Tyrinėjome ir ragavome apelsinus, morkas, obuolius, kriaušes bei spaudėme iš jų sultis. Vyko diskusija apie vaisių ir daržovių spalvą, dydį, formą, išspaustų sulčių naudą, jų įvairovę ir nepiktnaudžiavimą. Išsiaiškinome kas mūsų sveikatai yra palankiau (vaisius ir daržoves valgyti, trinti ar spausti iš jų sultis).

              Vaikai su džiaugsmu išbandė sulčių spaudimo procesą ir noriai mėgavosi savo darbo vaisiais.

 


Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-04-13

_________________________________________

 SVEIKATOS DIENA

             Artėjant balandžio 7 d., kai yra minima Pasaulinė sveikatos diena, Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko sveikatos stiprinimui skirti užsiėmimai. Kad vaikai būtų sveiki, žvalūs, stiprūs ir protingi, būtina sukurti palankią sveikatai aplinką, formuoti sveikos ir saugios gyvensenos įpročius. Užsiėmimų metu su vaikais diskutavome apie sveikatai palankius įpročius ir sveikos gyvensenos naudą, o vėliau – jie atliko įvairias užduotis „stotelėse“. Kiekvienoje „stotelėje“ laukė skirtingos užduotys: „lįsti pro eglių šakas“, „vaikščioti smėliu, samanomis“, „šokinėti per balas“. Na, o grupių „Saulės zuikučiai“ ir „Nykštukai“ vaikai važinėjosi dviračiais, paspirtukais ir triračiais paspirtukais, tai buvo nauja ir smagi patirtis.
 
Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-03-30

__________________________________________

MENO TERAPIJOS UŽSIĖMIMAI

           2023 m. kovo 28–29 d. lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko „Meno terapijos“ užsiėmimai, kurie buvo skirti įstaigos bendruomenės nariams. Meno terapija – menų terapijos kryptis, kur dailė taikoma kaip pirminis komunikacijos būdas. Tai būdas reikšti savo mintis, jausmus ir potyrius piešiant ar naudojant kitas meninės raiškos priemones. Tyrimais įrodyta, kad meno terapija mažina įtampą, nerimą, padeda kontroliuoti skausmą, pagerina nuotaiką, gerina tarpusavio bendravimą ir stiprina viltį sveikti.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-03-29

__________________________________________

 ATVIROS VEIKLOS TĖVELIAMS

            Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vasario 8, 17, 14, ir 20 dienomis vyko atviros sveikatinimo veiklos. Kviesdami tėvelius norėjome,
kad jie susipažintų su vedamomis veiklomis ir turėtų galimybę jose sudalyvauti. Atvirų dienų metu buvo supažindinta su „Plokščiapėdystės profilaktika“,
„Yoga zoo“, „Balionų tinkliniu“ ir kitomis veiklomis. Tyrimai rodo, kad vaikai, kurių tėvai aktyviai įsitraukia į mokymosi veiklas ugdymo įstaigoje
pasižymi ne tik geresniais rezultatais, bet ir geresniais socialiniais įgūdžiais, greičiau adaptuojasi naujoje aplinkoje.
            Dėkojame tėveliams, kurie sudalyvavo veiklose ir smagiai praleido laiką su savo vaikučiais.
            Atvirų durų veiklos planuojamos ir kovo mėnesį.
 
Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

 

2023-02-28

_________________________________________

 IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ

            Apie psichikos sveikatos stiprinimą darbe pradedame kalbėti vis dažniau. Darbuotojų perdegimai, liūdesys, dideli pokyčiai ir panašiai, skatina ieškoti priemonių psichikos sveikatos stiprinimui. 2023 m. sausio 19 ir 26 d. įvykę užsiėmimai „Iš širdies į širdį“ buvo skirti darbuotojų poilsiui, streso mažinimui, dvasinės ir psichinės sveikatos stiprinimui, teigiamų emocijų išreiškimui ir darbingumo didinimui.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2023-01-30

________________________________________

 SAUGUS ELGESYS SU GYVŪNAIS

              Vaiko augimui ir vystymuisi yra svarbu supažindinti jį su aplink supančia gyvybe. Gyvūnai plečia vaiko akiratį, padeda geriau pažinti pasaulį ir kovoti su liūdesiu, ugdo jų atsakingumą.

             Vis dėlto pasitaiko atvejų, kai gyvūnas sužaloja vaiką, todėl 2022 m. gruodžio 5-13 d. vyko užsiėmimai „Saugus elgesys su gyvūnais“. Užsiėmimų metu vaikai žiūrėjo filmuką, kuris pamokė kaip išvengti savo ar svetimo šuns įkandimo, priimti tinkamus sprendimus kiekvienoje situacijoje, ką daryti kai tave užpuola agresyvus gyvūnas, kodėl nepatariama glostyti svetimo gyvūno ir t.t.

              Pasipasakojome apie savo augintinius, diskutavome bei pasidalinome įvairiomis pavojingomis situacijomis, apžiūrinėjome įvairius 3D vaizdo įrašus, kuriuose pavaizduoti gyvūnai ir juos aplikavome geometrinių figūrų pagalba.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė

2022-12-14

________________________________________

 VAIKAI VIRTUVĖJE

             Vaikams patinka suktis virtuvėje ir išmokti įvairių gaminimo būdų. Jie įgyja žinių ir supratimo apie mitybą, o pačių paruoštas maistas gali atrodyti daug skanesnis. Tikriausiai nerasime nei vieno vaiko, kuriam nepatiktų saldainiai, todėl mes ieškome sveikesnių jiems alternatyvų ir su grupių „Saulės zuikučiai“, „Nykštukai“, „Bitutės“, „Peliukai“, „Voveriukai“, „Pelėdžiukai“ vaikais, gaminome „Sveikuoliškus saldainius-rutuliukus“. Pagal receptą svėrėme reikiamus produktus, sumaišėme juos tarpusavyje, sumalėme ir suformavome rutuliukus. Palikome saldainius šaldytuve, kad šiek tiek sustingtų, o vėliau – ragavome! Buvo labai skanu, tad kviečiame ir jus juos pasigaminti. Jums reikės: 160 gr. šviežių datulių, 130 gr. migdolų riešutų, 35 gr. saulėgrąžų, 20 gr. kokoso drožlių, 20 gr. chia sėklų, 20 gr. kakavos, 30 ml. kokoso aliejaus.
 
Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė
2022-12-06

_______________________________________

  Kalėdiniai žaisliukai

             Artėjant šv. Kalėdom – visiems malonus laikas, o ypač mažiesiems. Labai paprasta eglutės puošybos idėja „Žaisliukai iš druskos tešlos“, kuriuos gamino grupės „Peliukai“ ugdytiniai.

             Saugodami gamtą, žaisliukus gaminome iš miltų, smulkios druskos ir vandens. Iš šių produktų išminkėme tešlą, suformavome norimos formos žaisliukus, o kai jie sukietės – dekoruosime.

             Užsiėmimo tikslas – pagaminti vaikams ir aplinkai saugius Kalėdinius papuošimus.

             Užsiėmimą vedė: visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė ir neformaliojo ugdymo mokytoja Viktorija Burvienė.

2022-12-02

_______________________________________

 Pasaulinė rankų plovimo diena

            2022 m. spalio 15 d. – pasaulinė rankų plovimo diena. Šią dieną paminėjome su mažaisiais „Voveriukais“. Išmokome kada ir kodėl svarbu plauti rankytes, kaip taisyklingai jas plauti, o apie plovimo svarbą sužinojome ir eksperimentuodami.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

_______________________________________

 Saugus elgesys namuose

            2022 m. spalio 11-20 d. įstaigoje vyko pamokėlės „Saugus elgesys namuose“. Užsiėmimo metu buvo diskutuota apie namuose tykančius pavojus ir  ir kaip jų išvengti. Vaikams buvo paruoštos lavinančios užduotėlės, kurias jie lengvai įveikė.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

__________________________________________

 Dantukų priežiūra

            2022 m. spalio 18 d. grupės „Voveriukai“ ir „Pelėdžiukai“ ugdytiniai mokėsi taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantukus. Sužinojo kodėl, kiek kartų reikia valyti dantis, kodėl svarbu tinkamai maitintis, kad mūsų dantukai būtų sveiki.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

___________________________________________

 2022 m. spalio 17 d. įstaigoje lankėsi žolininkė Virginija iš „Pamario žolynai“. Žolininkė pasakojo kuo yra naudingi įvairūs augalai, kaip taisyklingai iš jų paruošti arbatas, koks yra įvairus žolelių skonis, aromatas ir poveikis stiprinantis sveikatą.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

____________________________________________

 Studentų praktika

            2022 m. spalio 11 d. grupę „Saulės zuikučiai“ aplankė studentės Dalija Marcinkevičiūtė-Žarinė ir Greta Guseva iš Klaipėdos universiteto, visuomenės sveikatos ištęstinių studijų. Studentės vedė pamokėlę „Kaip taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantukus“. Grupės vaikai ir mokytoja studentėms parodė jų atliktą eksperimentą „Kokią žalą dantukams daro „Coca-cola“ gėrimas“.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

_____________________________________________

 Konkursas „Pasaulis, kuriame maisto užtenka visiems“.

             Pasaulinės maisto dienos proga, „Sveikos mitybos standartas“ organizuoja piešinių konkursą „Pasaulis, kuriame maisto užtenka visiems“. Konkursas, skirtas atkreipti vaikų dėmesį į ekologišką, tvarų, sveiką, kokybišką maistą bei maisto švaistymo problemą.

             Konkurso dalyviai: Matas Milieška, Kipras Kontvainis, Delija Šlefendoraitė (grupė „Saulės zuikučiai“), Domas Dargužis, Amelija Docenko (grupė „Nykštukai“.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

2022-10-04

______________________________________________

 „Emocijos ir jausmai“

            2022 m. rugsėjo 23–29 dienomis vyko užsiėmimai „Atspėk emocijas“. Jų metu vaikai susipažino su pagrindinėmis emocijomis, mokėsi jas atpažinti, diskutavo kokiu būdu ir kaip emocijos yra išreiškiamos, atliko kitas užduotis.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

__________________________________________________

 „Aš lekiu vėjo greičiu“.

             2022 m. rugsėjo 19 d. vyko užsiėmimai, skirti Europos judumo savaitei paminėti. Užsiėmimo tikslas – paskatinti vaikus kuo daugiau judėti.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

__________________________________________________

 Aš saugus kai žinau.

             Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ yra skiriamas didelis dėmesys vaikui, jo sveikatai ir saugumui. Norėdami atkreipti vaikų dėmesį į saugaus elgesio svarbą, 2022 m. rugsėjo 7 d. inscenizavome nelaimingą atsitikimą, žiūrėjome mokomuosius filmukus, diskutavome apie apsaugų įvairovę ir jų būtinybę, saugų judėjimą dviračiais, paspirtukais ir riedučiais.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

___________________________________________________

 Vasara – puikus metas vaikščioti basomis.

             2022 m. rugpjūčio mėnesį vyko sveikatinimo užsiėmimai S. Kneipo take. Šio natūralaus masažo dėka yra masažuojamos pėdutės, gerinama laikysena ir pusiausvyra, teigiamai veikiamas organizmas, gerinama kraujotaka, aktyvinama medžiagų apykaita ir t.t.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

 2022-08-22

____________________________________________________

 2022 m. birželio 28 d. lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko meno terapijos antras užsiėmimas.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

_____________________________________________________

 Klaipėdos lopšelis-darželis „Eglutė“ konkurse „Judriausias darželis“ laimėjo pirmąją vietą.

https://ve.lt/aktualijos/klaipeda/apdovanotas-judriausias-klaipedos-miesto-darzelis

https://www.atviraklaipeda.lt/2022/06/16/isrinko-judriausius-darzelius/

https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/eglutes-vaikai-patys-judriausi-1083958

https://www.sveikatosbiuras.lt/lt/naujienos/apdovanotas-judriausias-klaipedos-miesto-darzelis-37627.html#lightbox[eg_bw51zd]/4/

2022-06-22

_____________________________________________________

 Plokščiapėdystės korekcinės mankštelės „Mažosios pėdutės“

            2022 m. gegužės 23–31 dienomis lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko plokščiapėdystės mankštelės. Jų metu buvo atliekami įvairūs pratymai, stiprinamos pėdutės ir kojų raumenys.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

_____________________________________________________

 2022 m. balandžio 25 d. vyko taisyklingos laikysenos užsiėmimai „Aš tiesus kaip nendrė“.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

_____________________________________________________

 Grupės „Lineliai“ vaikai aplankė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro sensorinį kambarį, kuriame stimuliuojami  įvairūs pojūčiai, didinamas asmens sąmoningumas, stiprinamas laimės jausmas.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

 2022-05-09

____________________________________________________

 Mankšta „Judu sveikai“

            Lopšelyje-darželyje „Eglutė“ 2022 m. balandžio 5, 8, 15, 26 ir gegužės 3, 5 dienomis vyko užsiėmimai „Judu sveikai“, kuriuos vedė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alina Bocman.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

____________________________________________________

 Pirmos pagalbos mokymai. 2022 m. kovo 30 d. įstaigos darbuotojai atnaujino pirmos pagalbos žinias. Mokymus vedė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Diana Butkienė.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė

_____________________________________________________

 2022 m. kovo 22–28 dienomis Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko pamokėlės apie rankų higieną. Vaikai sužinojo kodėl, kada ir kaip reikia plautis rankas, kad nesirgtų įvairiomis ligomis. Atliko įvairias užduotis ir eksperimentus.

Parengė: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Pukinskienė